понеділок, 19 жовтня 2020 р.

 

Які хімічні реакції відбуваються в нашому організмі або що робити, якщо після тренування м'язи сильно болять?

Кріпатура – це такий стан, який наступає через 6-12 годин після фізичних навантажень або після сну. Як правило, больові симптоми зникають через 2-5 днів (залежить від групи м’язів, як часто ви тренуєтесь, індивідуальних особливостей...)

Причина виникнення болю – молочна кислота в м'язах, яка є продуктом розщеплення глюкози, яка в свою чергу є джерелом енергії. М’язам 💪потрібна велика кількість енергії для виконання роботи. Енергія утворюється шляхом розщеплення глюкози, яка знаходиться в м'язах у вигляді молекул  глікогена.

Під час силового 🏋🏻 тренування м'язи працюють інтенсивно, кров не встигає постачати достатню кількість кисню. Тому відбувається анаеробний процес розщеплення глюкози. При цій хімічній реакції🧪виділяється необхідна м'язова енергія Продукт розпаду глюкози – це сама молочна кислота. Молочна кислота CH3CH(OH)COOH в м'язах накопичується під час тренування, не встигає виходити кровообігом, і починає дратувати нервові закінчення.

Щоб послабити біль, 🧘потрібно будь-яким способом посилити кровообіг до м'язів (зробити розтяжку, легка пробіжка, здоровий сон🛌😴, масаж 💆... випити пару склянок H2O, щоб швидше вивести молочну кислоту з організму).

У боротьбі з крепатурою допомагає відповідно підібраний раціон харчування. Намагайтеся вживати у їжу🍽 продукти, багаті вітамінами А🥕🥚🌶🥑 С 🍊🍋🍅і Е 🥦🥬🌰🥜а також пийте зелений чай (для зменшення м’язового болю). Пийте багато рідини, мінімум 2-3 літри на день.